Kontaktuppgifter

Föreningens mail och postadress

Mailadress:
sgv@live.se

Postadress:
Sällskapet Gammeldansens Vänner
Sallerupsvägen 26
212 18 Malmö

Funtionärer

Ordförande 

Lars Kayser

lars.kayser@telia.com

040-54 74 21

 

V. Ordförande

Birgitta Jönsson

birgitta_j@telia.com

 

070-483 01 92

Kassör

Elisabeth Gerderoth

 

elisabeth.gerderoth@tele2.se

046-70 63 46

0705-72 63 46

 

Ledamot samt ansvarig Folkdanssektionen

 

Marianne Halling

marianne.halling@live.se

0733-26 49 26

Ledamot samt ansvarig Herrskapsdanssektionen

 

Björn Eriksson

beriksson43@gmail.com

046-30 73 11

076-858 43 19

Ledamot

Maria Cedergren

m.cedergren@gmail.com

 

040-15 09 38

0739-94 01 82

 

Ledamot

 

Ann-Charlotte Andersson

lotta.andersson@se.geodiswilson.com

046-25 08 20

0763-53 03 43

 

Suppleant

Ronny Månsson

 

 

 

ronny.mansson@area-system.se

070-577 29 20

Redaktör

Eva-Lena Jönsson

 

eva-lena.jonsson@lund.se

078-15 89 12

Valberedning, kontaktperson

Sassa Miselli

 

0739-23 42 98